Fabryczna regulacja zgodna z DICOM Part 14

W celu zapewnienia jak najdokładniejszych, spójnych odcieni szarości, EIZO przeprowadza na linii produkcyjnej dokładne pomiary i reguluje każdy monitor tak, aby był zgodny ze standardem DICOM Part 14. Z kolei przy uruchamianiu lub wznawianiu pracy monitora opatentowana przez EIZO funkcja korekcji dryftu szybko stabilizuje poziom jasności, a specjalny czujnik mierzy jasność podświetlenia i kompensuje jej wahania wywołane przez temperaturę otoczenia i upływ czasu.

post-image

Jednolite wyświetlanie obrazu

Funkcja DUE (Digital Uniformity Equalizer) kompensuje wahania jasności i chromatyczności monitora, aby obrazy wyświetlały się prawidłowo na całej powierzchni ekranu.

post-image

Wysoki poziom jasności

Monitor jest wyposażony w matrycę o wysokim poziomie jasności - 350 cm/m2 (jasność do kalibracji wymagana przepisami Rozporządzenia Min. Zdr. z dnia 18 lutego 2011 wynosi minimum 200 cd/m2). Dzięki zgodności ze standardem DICOM Part 14 monitor potrafi wiernie odtwarzać obrazy medyczne takie jak badania DSA, CT i MRI, nie pogarszając ich jakości w miarę upływu czasu.

post-image

Wiarygodny obraz zaraz po włączeniu monitora

Przy uruchamianiu lub wznawianiu pracy monitora RadiForce MX194 opatentowana przez EIZO funkcja korekcji dryftu szybko stabilizuje poziom jasności. Ponadto czujnik mierzy jasność podświetlenia i kompensuje jej wahania wywołane przez temperaturę otoczenia i upływ czasu.

post-image

Wybór optymalnego trybu wyświetlania

Znajdujący się na przednim panelu przycisk CAL pozwala wybrać różne tryby wyświetlania odpowiednie dla różnych typów obrazów, takich jak CR, CT oraz obrazów endoskopowych. Dołączone oprogramowanie RadiCS LE umożliwia także automatyczny wybór trybu w zależności od rodzaju oglądanych obrazów.

post-image

Wierna reprodukcja kolorów

Odbierając sygnał 10-bitowy dla każdej z trzech barw podstawowych, monitor jest w stanie wyświetlić ponad miliard kolorów jednocześnie. Dzięki temu wiernie odtworzy odcienie na obrazach 3D oraz obrazach łączonych.

post-image

Ergonomiczna konstrukcja zwiększająca operatywność i redukująca zmęczenie wzroku

Stopka umożliwiająca regulację wysokości, odchylenie w osi poziomej i pionowej sprawia, że korzystanie z monitora jest bardziej komfortowe.

Zgodność ze standardami medycznymi

Monitor spełnia najbardziej restrykcyjne normy medyczne, bezpieczeństwa i emisji EMC.

5-letnia gwarancja

Firma EIZO i jej autoryzowani dystrybutorzy zapewniają pełną pięcioletnią gwarancję.