Ulga dla oczu

Wbudowana lampa subtelnie oświetla ścianę znajdującą się za monitorem, nie zakłócając typowego, przygaszonego oświetlenia panującego w pomieszczeniach diagnostycznych. Takie rozwiązanie zmniejsza kontrast między ścianą a monitorem, zapobiegając zmęczeniu wzroku, ale nie powodując jednocześnie odbijania się światła od ekranu.

post-image

Poręczna lampka

Monitor wyposażono w lampkę punktową, która ułatwia czytanie papierowych dokumentów i pisanie na klawiaturze. Jej położenie można z łatwością regulować.


Wiele obrazów na jednym ekranie

Na 12-megapikselowym ekranie w wysokiej rozdzielczości (4200 x 2800) można wyświetlać wiele obrazów jednocześnie, w dowolnym układzie. Dzięki temu wszystkie potrzebne dane są lepiej i łatwiej widoczne niż w konfiguracjach wielomonitorowych.

post-image

Przemyślana konstrukcja

Monitor wyposażono w ekran o przekątnej 30,9 cala i rozdzielczości 12 MP. Zajmuje on mniej miejsca niż dwa tradycyjne modele 5 MP ustawione obok siebie. Jednocześnie RX1270 ma wbudowane oświetlenie i wewnętrzny zasilacz, które nie zabierają przestrzeni na biurku.

post-image

Zaznaczanie wybranych obszarów

Korzystając z funkcji Point-and-Focus, radiolog może zaznaczyć wybrane obszary obrazu za pomocą myszki i klawiatury, aby dokładnie je ze sobą porównać. Ocenę dodatkowo ułatwia możliwość zmiany jasności i skali szarości dla konkretnych punktów na ekranie.

post-image

Dodatkowe okno

Funkcja Hide-and-Seek służy do szybkiego chowania i pokazywania okna PinP (Picture in Picture). W tym celu wystarczy przesunąć kursor myszki do krawędzi ekranu. Dzięki temu można wyeliminować dodatkowy monitor, nie rezygnując z szybkiego przeglądania raportów, danych pacjenta itp.

post-image

Praca bez barier

Dzięki funkcji Switch-and-Go przełączanie USB odbywa się wewnątrz monitora. Lekarz może więc obsługiwać dwa komputery jednocześnie za pomocą jednej myszki i klawiatury, co przydaje się zwłaszcza w konfiguracjach z dwoma monitorami lub komputerami, jak również w konfiguracjach z jednym monitorem wyświetlającym na zmianę dwa źródła sygnału.

Korzystając jednocześnie z funkcji Switch-and-Go oraz Hide-and-Seek, można ponadto wyświetlić ekran laptopa (podłączonego przez HDMI) jako osobne okno PiP, chowane i pokazywane za pomocą myszy i klawiatury.

post-image

Jednoczesna reprodukcja kolorów i skali szarości

Funkcja Hybrid Gamma PXL automatycznie rozróżnia obrazy kolorowe i monochromatyczne, wyświetlając je w taki sposób, aby każdy piksel miał optymalną skalę szarości. Dzięki temu radiolog może oglądać wszystkie badania na jednym ekranie.

post-image

Testy technologii Hybryd Gamma PXL

W japońskim szpitalu Kumamoto Chuo przeprowadzono testy, w ramach których oceniono technologię Hybrid Gamma PXL pod kątem skuteczności i bezpieczeństwa. Okazało się, że przy wyświetlaniu obrazów kolorowych monitory z włączoną funkcją Hybrid Gamma PXL spisywały się albo tak samo jak monitory, w których ta funkcja została wyłączona, albo lepiej (w ok. 37% przypadków). Badanie wykazało również, że monitor z funkcją Hybrid Gamma PXL wyświetla monochromatyczne obrazy tak samo dobrze, jak monochromatyczne monitory z trybem GSDF.


Technologia poprawy ostrości

Monitor medyczny musi odznaczać się wysokim poziomem jasności, aby spełniać obowiązujące w medycynie standardy. Osiągnięcie wysokiej jasności na panelu LCD wymaga jednak zwiększenia współczynnika apertury piksela, co nieuchronnie powoduje utratę ostrości. Unikalna technologia EIZO o nazwie Sharpness Recovery przywraca pierwotną ostrość obrazu, określaną współczynnikiem MTF (Modulation Transfer Function – funkcja przeniesienia modulacji). Dzięki temu obrazy wyświetlane na monitorze są ostre nawet przy wysokiej jasności ekranu.

Wartość współczynnika MTF informuje o tym, jak wiernie panel odtwarza szczegóły wyświetlanego obrazu. Po włączeniu funkcji Sharpness Recovery przy częstotliwości przestrzennej 1,609 cykli/mm współczynnik MTF zwiększa się o ok. 56%.

post-image

Dwa rodzaje powłok do wyboru

W zależności od wymagań konkretnego środowiska do monitora RadiForce RX1270 można dobrać powłokę matową AG lub powłokę antyodblaskową AR. Powłoka AG skutecznie redukuje odblaski powstające w bardzo jasnych pomieszczeniach, natomiast powłoka AR zapewnia dobrą widoczność wyświetlanych obrazów w średnio oświetlonych pomieszczeniach.

post-image

Połączenie jednym kablem

Złącze DisplayPort 1.4 obsługuje 12-megapikselowy sygnał z częstotliwością 60 klatek na sekundę, umożliwiając połączenie monitora ze stacją roboczą jednym kablem.


Stabilny obraz dzięki sztucznej inteligencji

Na kolory i jasność monitora LCD mogą wpływać wahania temperatury w otoczeniu oraz temperatury samego urządzenia. Wybrane modele z serii RadiForce wyposażono we wbudowany czujnik, który wykrywa zmiany temperatury i dopasowuje przejścia tonalne, kolory, jasność i inne ustawienia monitora tak, aby obraz cały czas wyświetlał się prawidłowo.

Algorytm wykorzystywany przez sztuczną inteligencję (AI)* w modelu RX1270 umożliwia wykrywanie temperatury i regulację ustawień nawet przy wysokim poziomie jasności.

post-image

Zgodność ze standardami medycznymi

Monitor spełnia najbardziej wymagające normy medyczne, bezpieczeństwa i emisji EMC.


Fabryczna regulacja zgodna z DICOM Part 14

W celu zapewnienia jak najdokładniejszych, spójnych odcieni szarości EIZO przeprowadza na linii produkcyjnej dokładne pomiary i reguluje każdy monitor tak, aby był zgodny ze standardem DICOM Part 14.

post-image

Precyzja gwarantowana

Korzystając z wbudowanego czujnika IFS oraz dołączonego oprogramowania do kontroli jakości RadiCS LE, monitor wykonuje kalibrację zgodną ze standardem DICOM Part 14, bez potrzeby używania zewnętrznych kalibratorów.

post-image

5-letnia gwarancja

Firma EIZO i jej autoryzowani dystrybutorzy zapewniają pełną pięcioletnią gwarancję.